Skontaktuj się z nami
Alice

Numer telefonu : 86-15694003007

WhatsApp : +8615694003007

Spawany laserowo robot jest używany w pociągach magnetycznych CRRC

April 7, 2021

Z biegiem lat, w dziedzinie lotnictwa, transportu, sprzętu głębinowego, niektóre niestandardowe kluczowe części muszą polegać na spawaniu ręcznym.Zgodnie ze słowami odpowiednich ekspertów z CRRC Co., Ltd. (spółki będącej własnością firmy, która zajmuje się głównie produkcją pociągów), technologia spawania tych kluczowych części charakteryzuje się wysoką precyzją, jeśli nie spełnia wymagań, spowoduje to złomowanie części. lub wypadki podczas eksploatacji.

 

He Xiaoyang Scientific Research Team z Wuxi Hanshen Electric Co., Ltd. z prowincji Jiangsu, z powodzeniem opracował nowego ręcznego robota do spawania laserowego, który został z powodzeniem zastosowany w nowym projekcie szybkiego pociągu maglev w Chinach.

 

Wysoka prędkość lekka, wyższe wymagania dotyczące technologii spawania

 

Qishuyan, zastępca głównego inżyniera CRRC, powiedział dziennikarzom, że szybka EMU CRH380A na linii Pekin-Szanghaj wyczerpała 486,1 kilometrów na godzinę, odświeżając prędkość szybkich kolei na świecie.Tak duża prędkość stwarza duże wyzwania dla wykonania materiału i samej przekładni, niezawodności uszczelnienia skrzyni itp.

 

„Obecnie chińskie materiały karoserii szybkobieżnych rozwinęły się, od zwykłej stali stopowej w przeszłości, do stali nierdzewnej, obecnie stopu aluminium”.Powiedział He Xiaoyang.Zmiana materiałów postawiła wyższe wymagania dla technologii spawania, co w naturalny sposób doprowadziło do udoskonalenia technologii obróbki.Na linii produkcyjnej pojazdów szynowych została również wprowadzona zaawansowana i nowa technologia cięcia laserowego.

 

„Korpus pociągu dużych prędkości jest materiałem ze stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości, który jest trudny do spełnienia wymagań jakości spoiny przy użyciu tradycyjnego sprzętu spawalniczego”.Powiedział profesor Wang Kehong z Nanjing University of Technology.Z kolei ręczny robot do spawania laserowego opracowany przez nasz kraj jest szybszy niż tradycyjny ręczny proces spawania łukiem argonowym.Może być stosowany w próżni i specyficznym środowisku gazowym, aby realizować automatyczne spawanie z dużą prędkością.

najnowsze wiadomości o firmie Spawany laserowo robot jest używany w pociągach magnetycznych CRRC  0

Popraw dokładność spawania i pozwól sprzętowi do spawania laserowego na zastąpienie importu

 

Liu Haijun, zastępca dyrektora generalnego Wuxi Hanshen Electric Co., Ltd., powiedział dziennikarzom, że technologia spawania laserowego jest zaawansowaną technologią w produkcji precyzyjnej.W niektórych krajach rozwiniętych zastosowano go w przemyśle lotniczym, produkcji statków, pojazdów szynowych, obróbki blach, produkcji samochodów i tak dalej.Wcześniej krajowa technologia spawania laserowego była rozwijana na etapie laboratoryjnym, niewielka liczba urządzeń do spawania laserowego, które zostały wprowadzone do użytku, również opiera się głównie na imporcie, który jest bardzo drogi.

 

„Aby przełamać techniczne bariery sprzętu do spawania laserowego i promować rozwój precyzyjnej produkcji w Chinach, od 2008 roku współpracujemy z instytutami naukowo-badawczymi nad wspólnym rozwojem sprzętu do spawania laserowego dużej mocy. W ciągu ostatnich 10 lat, kierując się koncepcją inteligencji, skoncentrowaliśmy nasze wysiłki badawcze, ukierunkowaliśmy pojazdy szynowe na technologię spawania laserowego oraz badania i rozwój inteligentnego sprzętu do spawania laserowego.Przezwyciężaliśmy wiele kluczowych problemów technologicznych, w tym technologię materiałową, technologię przetwarzania i wreszcie z powodzeniem opracowaliśmy i wymieniliśmy importowany sprzęt do spawania laserowego ”.Powiedział He Xiaoyang.

 

Obecnie nowy ręczny robot do spawania laserowego jest bardziej zaawansowaną technologią łączenia w porównaniu z tradycyjną metodą spawania. Jego zalety są bardzo oczywiste:

duża prędkość spawania i piękne formowanie powierzchni;

wysoka gęstość mocy po ogniskowaniu laserowym;

duża głębokość spoiny i duża wytrzymałość spoiny;

Może spawać nie tylko w temperaturze pokojowej lub w specjalnych warunkach, ale także spawać ogniotrwały tytan, kwarc i inne materiały, które poprawiają dokładność i wydajność spawania.

 

Jednak w opinii niektórych odpowiednich ekspertów obecnie, chociaż Chiny dokonały nowych przełomów w dziedzinie spawania laserowego, obszar zastosowań jest nadal ograniczony.Aby zrealizować zastosowanie na dużą skalę w wielu dziedzinach, należy pilnie poprawić podstawową konkurencyjność przemysłu spawania laserowego poprzez pogłębienie wspólnych innowacji.Jednocześnie konieczne jest przyspieszenie formułowania odpowiednich norm krajowych i wprowadzenie polityk zachęcających do zakupu i lokalizacji sprzętu spawalniczego.Pozwoli to lepiej promować innowacje i rozwój przemysłu spawania laserowego oraz zapewni ważne wsparcie techniczne w zakresie sprzętu do budowy sił powietrznych, transportowych i morskich.