Skontaktuj się z nami
Alice

Numer telefonu : 86-15694003007

WhatsApp : +8615694003007

Wykorzystanie lasera do wyrzeźbienia sztuki w czasie - innowacyjny proces zegarmistrzowski firmy Vacheron Constantin

February 24, 2021

  • Vacheron Constantin, tradycyjny zegarmistrz założony w 1755 roku, rozpoczął w 2016 roku współpracę z inżynierami z EPFL Galaatea, aby przenieść sztukę grawerowania zegarów w XXI wiek, umożliwiając rzemieślnikom używanie laserów zamiast maszyn grawerujących, nożyczek lub frezów do rzeźbienia kryształów na zegarkach. „Chcemy wprowadzić innowacje do tradycyjnego podejścia, które doskonalimy od ponad 265 lat” - powiedział Paul Bertusi, kierownik programu inżynieryjnego i innowacji w firmie Vacheron Constantin.
  • Projekt jest prowadzony przez Yves Bellouard.Zespół Bellouarda zastosował technologię wzmacniania impulsów ćwierkających (CPA), której wynalazca zdobył w 2018 roku Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. „Wcześniej nie można było pracować wewnątrz materiału” - powiedział Bellouard.Rozmawiałem z Richemontem [który nabył Vacheron Vacheron w 1996 r.] O tym, jak możemy połączyć tę technologię z technologią rzemieślniczą i zastosować ją do grawerowania zegarków ”.
  • W tym momencie różne osoby pracujące nad projektem zaczęły intensywnie się uczyć.Rzeźbiarze muszą przyzwyczaić się do korzystania z zaawansowanych technologicznie narzędzi i pomagać w ulepszaniu systemu.Z drugiej strony inżynierowie muszą założyć rzemieślnikowi kapelusz i znaleźć sposób na przywrócenie fizycznego połączenia i poczucia oporu.„W przypadku laserów utracisz połączenie mechaniczne, co jest dużym problemem dla rzemieślników”, dodaje Bellouard.Ponieważ do pracy polegają na dotyku, a utrata połączenia mechanicznego powoduje, że widzą tylko to, co robią, i nie ma dotykowego sprzężenia zwrotnego, więc musimy wirtualnie odtworzyć tę informację ”.
  • Dlatego inżynierowie Galatea skontaktowali się z Force Dimension, spółką zależną EPFL, która zajmuje się głównie opracowywaniem robotyki chirurgicznej, ale także precyzyjnym tabelarowaniem.Eksperci z Force Dimension zaprojektowali urządzenie, które odtwarza fizyczny opór, którego brakuje Maridatowi.Stworzyli cyfrowe pióro przymocowane do ramienia robota, które wykorzystuje technologię dotykową, aby dać użytkownikom wrażenia dotykowe podczas wirtualnego rzeźbienia materiału.Współzałożyciel Force Dimension, Francois Conti, powiedział: „programista podaje dane o sile i pozycji wymaganego ruchu do maszyny, która następnie odtwarza je na ramieniu. W ten sposób rzemieślnicy mogą uzyskać odpowiednią ilość oporu, po prostu tak jakby faktycznie dotykały przedmiotu ”.
  • „Możliwość oprawienia kryształu zegarka w 3D i pracy w dowolnym miejscu w krysztale oraz stworzenia prawdziwej rzeźby 3D w krysztale otwiera przed nami niezwykle interesujące możliwości” - powiedział Bertusi.Mówi się, że projekt jeszcze się nie skończył, poczekajmy i zobaczmy, jaka ostateczna forma zostanie zaprezentowana na końcu.

(Źródło artykułu: chińskie wydanie z Tygodnia)